About

♥contact with mezebratestuje@gmail.com
_______BLOGUJEMY& TESTUJEMY I SZCZERZE OPINIUJEMY!!!________
__________________
ODWIEDZĘ KAŻDEGO KOMENTUJĄCEGO W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI : )niedziela, 9 października 2016

Wydawnictwo NIKO - Wszystko umiem! ...bo czytam i rozumiem.„Czytanie to proces złożony. Osiągnięcie w nim sprawności stanowi podstawowy warunek rozwoju osobowego człowieka, uczestnictwa w kulturze i obiegu informacji. Jest to umiejętność niezbędna w dalszym procesie kształcenia i przydatna w życiu”.

Jak pięknie, a jednocześnie jak prawidłowo ułożona informacja, dotycząca umiejętności niezbędnej dla naszych dzieci.

Wiadomo… Wydawnictwo NIKO – prezentuje…

Wszystko umiem! ...bo czytam i rozumiem


 

Książka książce nierówna. Dlatego wszystkich rodziców zapraszam do głębszego zapoznania się z tym co zawiera ta pozycja od wydawnictwa Niko. I już w tym momencie informuję że możecie ją kupić za 12,99 zł tutaj.Tak naprawdę nie ma się co zastanawiać nad decyzją, bo książka od kiedy znalazła się w moim domu jest polecana wszystkim dookoła. A w tym momencie szczerze polecam ją wam kochani rodzice.

Ta publikacja przeznaczona jest dla uczniów klas od IV-VI szkół podstawowych. Zawiera 15 zestawów zadań, których głównym celem jest trening sprawnego czytania i rozumienia treści.


 
Warto dodać to, że : „Wchodzi w skład tzw. pięciu standardów wymagań egzaminacyjnych, ustalonych przez MEN, w związku z powszechnym sprawdzianem dla uczniów szkół podstawowych”.

Zadania są fantastycznie opracowane, i nawet 8 letnie dziecko zasiada do biurka, z ogromną radością. Nie wiem, czy tak jest w każdym domu, bo z kim nie rozmawiam i mówię, że mój syn bezgranicznie uwielbia rozwiązywać zadania, i myśleć nad książkami – to mówią mi, że chyba jest z innej planety.No skoro tak, to bardzo się cieszę, że taki synuś z innej planety trafił się akurat nam! :]Książka kształci sprawność płynnego czytania, a dodatkowo  uczy rozumienia czytanego tekstu. To istotna sprawa, bo nie wiem czy pamiętacie, ale kiedy my byliśmy uczniami, wiele osób miało problem z czytaniem ze zrozumieniem. Przynajmniej w mojej klasie, większość nie potrafiła odpowiadać na pytania nauczyciela, po skończeniu jakiejś czytanki.Tutaj, na spokojnie dziecko ma przeczytać daną treść, następnie odpowiada w formie pisemnej na pytania, które oczywiście tyczą się przeczytanego tekstu.

Rewelacja – tak jednym słowem ujął to mój syn, bo jest bardzo szczęśliwy, jeśli w książce, pytania są sformułowane w taki sposób, iż nie stanowią problemu nawet dla młodego umysłu.


Książka zawiera wiele ćwiczeń, które opracowane zostały w różnej formie. Na przykład: zadania z luką, lub wielokrotnego wyboru . ale to nie wszystkie formy, polecam zakup tej pozycji i sprawdzenie, które ćwiczenia nie będę stanowiły żadnego problemu dla waszych dzieci, a które ćwiczenia zajmą troszkę więcej czasu.

Umiejętności nabyte podczas pracy z tą książką – staną się małym kluczem do satysfakcji z nauki.

Oj może złego słowa użyłam, pisząc „małym” – bo książka, naprawdę pozwala dziecku na rozwój, i to nie tylko doskonalenia czytania, ale i umiejętności polonistycznych oraz wiedzy :] 

O! zapomniałabym o dość istotnej rzeczy! W książce, są podane odpowiedzi do pytań. Można przyznać dziecku punkty, za prawidłową odpowiedz. Tu wszystko jest opisane, co i ile. Mój syn jest bardzo szczęśliwy, kiedy mogę mu zgodnie z „prawem” stawiać punkty za odpowiedzi. To go umacnia, i powoduje, że ma jeszcze większą ochotę do nauki :]


Szczegółowe informacje:
autor: Maria Popiela
ISBN:978-83-927663-8-4
wydawca:Wydawnictwo NIKO
wydanie:2009, wydanie I
ilość stron:96 stron
format:170 x 240 mm
oprawa:miękka

Nie pozostaje mi nic innego, jak polecić Wam jej zakup. Cena 12,99TUTAJ - jest niczym w porównaniu z tym, co dziecko dzięki tej książce pojmie i co pozostanie w głowie do końca życia.


Dziękuję Wydawnictwu NIKO. Fakt, że książeczkę otrzymałam nie wpływa na jakość mojej recenzji. Szczerze i świadomie POLECAM JEJ ZAKUP.


10 komentarzy:

 1. Podoba mi się ta książka. Mój jeszcze trochę za młody na takie testy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. niektórym by się przydało niezależnie od wieku :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Duma z synka to wspaniała sprawa, sukces w życiu :*

  OdpowiedzUsuń
 4. Szkoda że nie mam dzieci :) ale mam kilka koleżanek które mają dzieci w wieku 7-9 lat myślę że warto po nią sięgnąć :) tym bardziej że droga nie jest a może i im się spodoba :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Jak byłam dzieckiem rodzice zawsze dawali mi w prezencie książki łamigłówki matematyczne i inne. Z perspektywy czasu wiem, że to było genialne posunięcie, nauka szła mi szybciej i sprawnie, w sumie nawet ją lubiłam :)
  http://luksusowezycie.pl/

  OdpowiedzUsuń
 6. przydatna książka
  u nas ten etap jeszcze daleko przed, ale warto wiedzieć na zaś!

  OdpowiedzUsuń
 7. Moja córa ma 2 książki z tego wydawnictwa ;-)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kiedyś bylam na kursie szybkiego i aktywnego czytania i uważam, że to bardzo ważne i przydatne szczególnie w młodym wieku. Obserwuje z przyjemnością :)

  OdpowiedzUsuń
 9. U mnie jeszcze czas na takie ćwiczenia, ale będe mieć na uwadze :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Mój Antek ma na razie 4 lata więc mam jeszcze czas ;)

  OdpowiedzUsuń

*Please do not paste links to blogs* Dziewczyny nie wklejajcie co komentarz linków do waszych blogów - potrafię was znaleźć. :)

Włączona funkcja moderowania komentarzy pozwoli na zachowanie miłej atmosfery w tej sferze sieci.
Z uwagi na słaby zasób słów niektórych niewyżytych jednostek, ta funkcja będzie sprawdzała się rewelacyjnie. :)
* CZYTASZ? SKOMENTUJ - NIE CZYTASZ - NIE KOMENTUJ *

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...