About

♥contact with mezebratestuje@gmail.com>
_______BLOGUJEMY& TESTUJEMY I SZCZERZE OPINIUJEMY!!!________
__________________

ODWIEDZĘ KAŻDEGO KOMENTUJĄCEGO W PIERWSZEJ KOLEJNOŚCI : )
__________________


Oszczędzaj na zakupach i zamawiaj produkty Avon ze zniżką. Dzięki temu oszczędzisz, a kosmetyki zamówisz z dostawą do domu. Jeżeli dodatkowo chcesz zarobić dodatkową gotówkę, możesz zarejestrować się i sprzedawać Avon innym osobom. Rejestracja do Avon jest bezpłatna., zostań konsultantką i korzystaj z wielu dodatkowych możliwości. Od razu po założeniu konta możesz zacząć działać. Dodatkowo dostaniesz pakiet na start zupełnie za darmo. Kupując poprzez Klub Avon otrzymujesz rabaty do 40% a dodatkowo odbierzesz prezenty za zamówienia w programie dla nowych osób. W Avon nie masz obowiązku zamawiania co katalog, zostając konsultantką Avon nie masz żadnych obowiązków. To zajęcie dodatkowe, które możesz wykonywać przy okazji lub kiedy masz wolną chwilę.


środa, 28 lutego 2018

„Mała Cyganeczka” & „ Tańczące czarownice” – Wydawnictwo NIKOPani Wioletta Piasecka jest autorką książek dla dzieci, sztuk teatralnych i słuchowisk radiowych; absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Gdańskiego. Spotkania z jej udziałem cieszą się wielką popularnością. To właśnie dwie książki tej AUTORKI dzisiaj Wam pokażę i opowiem o nich kilka słów.


Zacznę od książki [ TAŃCZĄCE CZAROWNICE ]


Tańczące czarownice to wzruszającą opowieść dla młodych Czytelników. Do jej napisania inspiracją była historia małej odważnej dziewczynki.

Weronika od dłuższego czasu zmaga się z chorobą. Szpital staje się jej drugim domem. Choć jest bardzo dzielna, w jej serduszku powoli rodzi się niepokój. Chciałaby biegać, bawić się jak inne dzieci. 


Pewnego wieczoru odwiedza ją tajemnicza postać i zabiera na wzgórze, na którym mieszkają tylko dobre czarownice. Dziewczynka jest nimi oczarowana. Zapomina o chorobie i pomaga im w trudnej, codziennej pracy, ale czy one potrafią pomóc jej?

Piękna książeczka, cudowne ilustracje i przede wszystkim rewelacyjna dla oczu czcionka.

„Tańczące czarownice” – w pierwszym momencie pomyślicie, że jest to lekka książka na jeden wieczór. Ale kiedy zaglądniecie na pierwszą stronę, na której poznacie Weronikę w niecodziennych okolicznościach zobaczycie, że ta książka wyciśnie z waszych oczu nie jedną łzę, wzruszy nawet najtwardszego człowieka i poruszy nie jedno serce. Historia Weroniki, zmartwieni rodzice i szpital w którym doktor przedstawia najgorszy scenariusz jaki może dotyczyć dziecka. Zatroskani i bezsilni rodzice, którzy zrobili już wszystko i brakuje funduszy aby dalej pomóc swej córce… 


Aż pewnej nocy przez szpitalne okno wchodzi do pokoju Weroniki nieznajoma postać, która zabiera ją do cudownej krainy. I w tym momencie wchodzimy w inny stan. Autorka doskonale wiedziała w jaki sposób stopniować emocje czytelnika.

Tajemnicza postać, która miała na imię Emi zabrała Weronikę do innego świata, do swojego domu gdzie mieszkała razem z babcią i mamą w magicznym domku na drzewie. Kobiety opowiedziały Weronice o swoich problemach o tym, że potrzebują jej pomocy. Weronika nie rozumiała jak ma pomóc skoro sama jest chora i bezradna. Jednakże kobiety powiedziały co ma zrobić a w zamian za to one spróbują przyrządzić lekarstwo dla Weroniki.


I jak myślicie udało się czarownicom pomóc Weronice? Gdybym napisała Wam jak zakończy się ta książka nie bylibyście jej ciekawi. Jedno Wam zdradzę, gdyby w głębokim śnie jaki miała Weronika każde z chorych dzieci mogło spotkać takie czarownice – lekarze zmieniliby podejście do chorych a cierpienie zmniejszyłoby się do zera.

Piękna historia wyciskająca z oczu rzekę łez. Z każdą chwilą czytelnik chce więcej i więcej. Nikt z was nie będzie w stanie czytać tej książki na raty. Każdy gdy usiądzie i znajdzie chwilę przeczyta ją jednym tchem. 

Ja tylko ostrzegam przed mocnym makijażem, nic z niego nie pozostanie kiedy dotrzecie na ostatnią stronę…
Polecam, czytałam Ja, czytał syn a niebawem trafi na półeczkę z książkami Cukiereczka i nie mogę się doczekać kiedy to moja Księżniczka będzie mi czytała tę piękną wzruszającą historię.


autor:                   Wioletta Piasecka
wydawca:             Wydawnictwo NIKO
wydanie:              2016, wydanie I
ilość stron:           56 stron
format:                170 x 240 mm
oprawa:               twarda


[ MAŁA CYGANECZKA ]
Marysia postanawia pomóc koleżance, w zamian za to otrzymuje najpiękniejszy dar.

„Po raz pierwszy usłyszałam o Niej podczas wieczoru poezji romskiej. Przyznam – Papusza zaczarowała mnie. Mam nadzieję, że odrobinkę tego zachwytu, odkryjecie w opowieści o małej Cyganeczce” – pisze w posłowiu autorka.Pewnego dnia Marysia spotyka Lalkę, która wraz z taborem cygańskim przyjeżdża do wioski. Całym światem Lalki jest las, ale ma też skryte marzenie, pragnie nauczyć się czytać i pisać, bo – jak mówi – słowa mieszkają w jej duszy.


Do małej wioski w której mieszka dziesięcioletnia  Marysia, przyjeżdżają ze swoim taborem Cyganie. Wśród mieszkańców budzą kontrowersje i padają niesłuszne oskarżenia. Kiedy Marysia poznaje młodą cyganeczkę zauważa, że dziewczynka podziwia ją i jej koleżanki ponieważ są mądre i potrafią czytać. Ze zdziwieniem dalej kontynuowała rozmowę z cyganeczką a kiedy poznała jej imię roześmiała się. Mała cyganeczka miała na imię Lalka.
Marysia nigdy wcześniej nie znała nikogo o takim imieniu. Delikatne serce Marysi postanowiło w ukryciu uczyć Lalkę tak, aby nikt o tym nie wiedział.  Nauka połączyła dziewczynki i stały się przyjaciółkami. Wzajemnie uczyły się różnych rzeczy. Ale czego nauczyła Lala Marysię dowiecie się nie od Zebry – tylko z książki, kiedy ją przeczytacie swoim dzieciom, albo też dzieci Wam drodzy rodzice :] 


Autorka dostarcza wiele emocji i cennych informacji o kulturze romskiej, z którymi warto się bliżej poznać.

Warto przeczytać, warto mieć, warto zrozumieć.
Szczegółowe informacje:
autor:                          Wioletta Piasecka
ISBN:                          978-83-65531-20-9
wydanie:                      2017, wydanie I
ilość stron:                   56 stron
format:                        176x250 mm
oprawa:                       twarda

Obie książeczki są wspaniałe, każda z nich nasączona jest niesamowitymi emocjami i pięknem. Zobacz TUTAJ

Zebra z dzieciakami POLECA – Wydawnictwo NIKO – rewelacja!


Polecamy – bo to co dobre polecamy z łatwością.
NIKO – dziękujemy!
 

3 komentarze:

  1. Warto poznawać inne kultury i zwyczaje już od najmłodszych lat :)

    OdpowiedzUsuń
  2. awesome books

    http://www.amysfashionblog.com/blog-home/

    OdpowiedzUsuń

*Please do not paste links to blogs* Dziewczyny nie wklejajcie co komentarz linków do waszych blogów - potrafię was znaleźć. :)

Włączona funkcja moderowania komentarzy pozwoli na zachowanie miłej atmosfery w tej sferze sieci.
Z uwagi na słaby zasób słów niektórych niewyżytych jednostek, ta funkcja będzie sprawdzała się rewelacyjnie. :)
* CZYTASZ? SKOMENTUJ - NIE CZYTASZ - NIE KOMENTUJ *

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...